EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

19 февруари, 04:20
Колку струја ви е потребно за да заработите 1 биткоин?

Колку струја ви е потребно за да заработите 1 биткоин?

Зголемувањето на вредноста на биткоин, на преку 10.000 долари[...]

18 февруари, 06:24
Разочаран зошто го напуштила, 80 годишен старец и го запалил домот на партнерката

Разочаран зошто го напуштила, 80 годишен старец и го запалил домот на партнерката

Вљубен 80-годишен Италијанец не можел да се помири со фактот [...]

18 февруари, 04:58
Ќе расте ли криминалот со криптовалутите?

Ќе расте ли криминалот со криптовалутите?

Криминални трансакции скриени зад криптовалутите. Бројката ог[...]

15 февруари, 07:43
Застрашувачка снимка во Истанбул: Двегодишно дете падна од втори спрат

Застрашувачка снимка во Истанбул: Двегодишно дете падна од втори спрат

Вистинска драма се одвивала во Истанбул, кога двегодишно дете[...]

АВСТРАЛИЈА

10 септември, 05:21
Австралијанците за два месеци предадоа 26.000 парчиња нелегално оружје

Австралијанците за два месеци предадоа 26.000 парчиња нелегално оружје

Австралијанците за два месеци доброволно предадоа околу 26,00[...]

19 август, 18:33
Кирјос го совлада Надал во Синсинати

Кирјос го совлада Надал во Синсинати

Австралискиот тенисер Ник Кирјос се пласира во полуфиналето н[...]

ИСТОРИЈА

30 септември, 05:18
Утре е голем ден: Направете го ова во пресрет на празникот Вера, Надеж и Љубов

Утре е голем ден: Направете го ова во пресрет на празникот Вера, Надеж и Љубов

На 30 септември се празнува споменот на познатата Римјанка Со[...]

24 август, 00:02
Доаѓа празникот Голема Богородица – обичаи и верувања што не треба да се прави

Доаѓа празникот Голема Богородица – обичаи и верувања што не треба да се прави

Сите обичаи во врска со празниците посветени на Мајката Божја[...]

СПОРТ

11 декември, 08:42
Трајковски го искачи Палермо на лидерската позиција

Трајковски го искачи Палермо на лидерската позиција

Екипата на Палермо се искачи на врвот во Италијанската Серија[...]

21 ноември, 20:12
Хендрикс во Скопје, им се приклучи на останатите кошаркари

Хендрикс во Скопје, им се приклучи на останатите кошаркари

Ричард Хендрикс пристигна во Скопје. Американецот, ќе биде го[...]

18 ноември, 04:27
Јотовски елиминиран во четвртфинелето во Анталија

Јотовски елиминиран во четвртфинелето во Анталија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски не успеа да с[...]

07 октомври, 01:58
Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Младата македонска фудбалска репрезентација е поразена од Срб[...]

ЗАБАВА

18 февруари, 22:17
„Да не ми умреше детето, Брена немаше да стане ѕвезда“

„Да не ми умреше детето, Брена немаше да стане ѕвезда“

„Моето дете умре, а се роди ѕвезда – Лепа Брена&l[...]

18 февруари, 06:21
Жени кои лесно прифаќаат да бидат љубовници според хороскопот

Жени кои лесно прифаќаат да бидат љубовници според хороскопот

Заради своите ставови и карактери, жените во овие 6 хороскопс[...]

30 јануари, 19:51
Камерата снимила дете како фрла петарда во шахта - Тоа што следи ќе ве остави без зборови!

Камерата снимила дете како фрла петарда во шахта - Тоа што следи ќе ве остави без зборови!

Следното видео покажува шокантен момент кога експлозија исфрл[...]

30 јануари, 07:16
Девојката од спотот „Деспасито“ се појави на Греми, сите занемеа од нејзиниот изглед

Девојката од спотот „Деспасито“ се појави на Греми, сите занемеа од нејзиниот изглед

На доделувањето на Греми наградите кое се одржа вчера настана[...]

banner
banner
banner
banner
banner