EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

МАКЕДОНИЈА

17 јануари, 23:35
Затвореник избегал од затворот во Тетово - полицијата го фати

Затвореник избегал од затворот во Тетово - полицијата го фати

Во 02 часот и 30 минути од страна на полициски службеници од [...]

17 јануари, 20:45
Изваден лешот од Вардар, телото на маж предадено на идентификација и обдукција

Изваден лешот од Вардар, телото на маж предадено на идентификација и обдукција

Единицата за специјални задачи вчера околу 11 часот го извади[...]

СВЕТ

09 јануари, 07:17
Цанчев: Време е да се посветиме на Западниот Балкан

Цанчев: Време е да се посветиме на Западниот Балкан

Бугарскиот амбасадор во Европската унија Димитaр Цанчев вели [...]

09 јануари, 07:04
Жена почина од задушување во пожар во Ѓорче Петров

Жена почина од задушување во пожар во Ѓорче Петров

Една жена почина од задушување во пожар што попладнево избувн[...]

09 јануари, 05:13
Коѕијас на седницата на Владата ги претставил грчките позиции во разговорите за името

Коѕијас на седницата на Владата ги претставил грчките позиции во разговорите за името

Министерот за надворешни работи на Грција, според грчките мед[...]

АВСТРАЛИЈА

10 септември, 05:21
Австралијанците за два месеци предадоа 26.000 парчиња нелегално оружје

Австралијанците за два месеци предадоа 26.000 парчиња нелегално оружје

Австралијанците за два месеци доброволно предадоа околу 26,00[...]

19 август, 18:33
Кирјос го совлада Надал во Синсинати

Кирјос го совлада Надал во Синсинати

Австралискиот тенисер Ник Кирјос се пласира во полуфиналето н[...]

ИСТОРИЈА

30 септември, 05:18
Утре е голем ден: Направете го ова во пресрет на празникот Вера, Надеж и Љубов

Утре е голем ден: Направете го ова во пресрет на празникот Вера, Надеж и Љубов

На 30 септември се празнува споменот на познатата Римјанка Со[...]

24 август, 00:02
Доаѓа празникот Голема Богородица – обичаи и верувања што не треба да се прави

Доаѓа празникот Голема Богородица – обичаи и верувања што не треба да се прави

Сите обичаи во врска со празниците посветени на Мајката Божја[...]

СПОРТ

11 декември, 08:42
Трајковски го искачи Палермо на лидерската позиција

Трајковски го искачи Палермо на лидерската позиција

Екипата на Палермо се искачи на врвот во Италијанската Серија[...]

21 ноември, 20:12
Хендрикс во Скопје, им се приклучи на останатите кошаркари

Хендрикс во Скопје, им се приклучи на останатите кошаркари

Ричард Хендрикс пристигна во Скопје. Американецот, ќе биде го[...]

18 ноември, 04:27
Јотовски елиминиран во четвртфинелето во Анталија

Јотовски елиминиран во четвртфинелето во Анталија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски не успеа да с[...]

07 октомври, 01:58
Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Младата македонска фудбалска репрезентација е поразена од Срб[...]

ЗАБАВА

26 декември, 22:35
Полицаец на велосипед брка Ламборџини за да му напише казна

Полицаец на велосипед брка Ламборџини за да му напише казна

Полицаец во Јапонија ни на момент не се замислил дали да брка[...]

26 декември, 05:17
Ја има на секоја гума, а е многу важна: Што значи последната буква на ознаките на автомобилските пневматици?
26 декември, 03:01
Зошто не треба да му подарувате секс на партнерот за Нова година?

Зошто не треба да му подарувате секс на партнерот за Нова година?

Празничната новогодишна сезона традиционално е позната како п[...]

19 декември, 09:59
НЕВЕРОЈАТНО: На квиз изгуби 100.000 евра, а точниот одговор го имаше на својата маица

НЕВЕРОЈАТНО: На квиз изгуби 100.000 евра, а точниот одговор го имаше на својата маица

Точниот одговор на прашањето можеше да му донесе мало богатст[...]

banner
banner
banner
banner
banner
banner