EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

МАКЕДОНИЈА

18 ноември, 23:29
Безживотно тело забележано во водите Охридско

Безживотно тело забележано во водите Охридско

Безживотно тело е забележано во водите на Охридското езеро во[...]

18 ноември, 08:04
Заев: Десет нови договори со Бугарија

Заев: Десет нови договори со Бугарија

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Заев: Десет [...]

18 ноември, 02:29
Заев: Доаѓа време на социјалдемократијата што може да се справи со сиромаштијата и квазипатриотизмот

СВЕТ

18 ноември, 03:31
Драма на небото над Англија: Се судрија хеликоптер и авион, има жртви

Драма на небото над Англија: Се судрија хеликоптер и авион, има жртви

Итни служби се наоѓаат во Ејлсбери во округот Бакингемшир во [...]

17 ноември, 09:19
Извршител со меко срце: Исфрлил семејство од стан, а сега им плаќа кирија

Извршител со меко срце: Исфрлил семејство од стан, а сега им плаќа кирија

Еден судски извршител од Радом, во централна Полска по барање[...]

17 ноември, 08:55
Мистериозна смрт на манекенка: Многумина сметаат дека е убиена или отруена

Мистериозна смрт на манекенка: Многумина сметаат дека е убиена или отруена

Руската манекенка Влада Џјуба (14) која одеднаш умрела за вре[...]

17 ноември, 08:28
Професорка уценувала ученици да спијат со неа за повисока оценка

Професорка уценувала ученици да спијат со неа за повисока оценка

Професорка од Колумбија, Јокаста М (40) ги уценувала ученицит[...]

АВСТРАЛИЈА

10 септември, 05:21
Австралијанците за два месеци предадоа 26.000 парчиња нелегално оружје

Австралијанците за два месеци предадоа 26.000 парчиња нелегално оружје

Австралијанците за два месеци доброволно предадоа околу 26,00[...]

19 август, 18:33
Кирјос го совлада Надал во Синсинати

Кирјос го совлада Надал во Синсинати

Австралискиот тенисер Ник Кирјос се пласира во полуфиналето н[...]

30 јули, 21:57
Терористи планирале да се разнесат во австралиски авион

Терористи планирале да се разнесат во австралиски авион

Двајца татковци и два сина се четворицата мажи кои се уапсени[...]

ИСТОРИЈА

30 септември, 05:18
Утре е голем ден: Направете го ова во пресрет на празникот Вера, Надеж и Љубов

Утре е голем ден: Направете го ова во пресрет на празникот Вера, Надеж и Љубов

На 30 септември се празнува споменот на познатата Римјанка Со[...]

24 август, 00:02
Доаѓа празникот Голема Богородица – обичаи и верувања што не треба да се прави

Доаѓа празникот Голема Богородица – обичаи и верувања што не треба да се прави

Сите обичаи во врска со празниците посветени на Мајката Божја[...]

СПОРТ

07 октомври, 01:58
Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Младата македонска фудбалска репрезентација е поразена од Срб[...]

02 октомври, 04:31
Продолжува победничката серија за ракометарите на Вардар

Продолжува победничката серија за ракометарите на Вардар

Ракометарите на Вардар ја постигнаа осмата победа во серија и[...]

29 септември, 06:50
ЛЕ: Вардар загуби на гостувањето кај Розенборг

ЛЕ: Вардар загуби на гостувањето кај Розенборг

Екипата на Вардар го загуби вториот натпревар од групата Л во[...]

26 септември, 03:31
Со Адеми но без Бабунски на дуелите со Италија и Лихтенштајн

Со Адеми но без Бабунски на дуелите со Италија и Лихтенштајн

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Анге[...]

banner
banner
banner
banner
banner
banner