EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

ЗАЕДНИЦА

Австралија- Премиера на Ругање Со Христос - Во Мелбурн распродадени влезниците за двете претстави

11 January, 21:07
Австралија- Премиера на Ругање Со Христос - Во Мелбурн распродадени влезниците  за двете претстави

Ругање со Христос на Јани Бојаџи предизвика огромен интерес кај македонците кои живеат во Австралија. 

 

Во Мелбурн интересот кај Македонците за филмот “Ругање со Христос” од Jani Bojadzi е голем. Влезниците се распродадени за двете претстави! Интересот е голем кај Македонците и во Сиднеј, Перт, Аделајд, Бризбејн, Њукастл, Волонгонг и Канбера! А ќе биде прикажан и во Џилонг!

 

 
 
Премиерата во Перт ќе биде 
Perth
“Mocking of Christ”, Perth screening of film TICKETS NOW AVAILABLE FROM
MCWA Office: 08 9328 7852 
Pero Jakovceski: 0415 310 155
ILINDEN MCC WA Office: 08 9349 1990
Helen: 0409 687 552 
M. N. O. VARDAR Office: 08 9248 8537
Jovan Tasevski: 0406 769 323
 

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
CHF 
54.3745
0.1381
AUD 
38.4686
0.0329
JPY 
0.4883
0.0027
EUR 
61.4921
-0.0011
USD 
54.002
-0.1579
GBP 
70.9661
-0.3056
banner
banner
banner
banner
banner
banner