EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

ЗАБАВА

ГЕРМАНСКА ДОНАЦИЈА ЗА МВР: 350 леви и 350 десни чизми за македонската гранична полиција

04 March, 19:09
ГЕРМАНСКА ДОНАЦИЈА ЗА МВР: 350 леви и 350 десни чизми за македонската гранична полиција

Дваесет возила од марката „дачиа дастер“ во вредност околу 323.000 евра и 351 пар специјални чизми или што би кажало 351 леви и 351 десни ,во вредност од 45.000 евра за потребите на граничната полиција при Бирото за јавна безбедност, е донацијата што денеска ја доби македонската полиција од Сојузното германско Министерство за внатрешни работи.ГЕРМАНСКА ДОНАЦИЈА ЗА МВР: 20 возила и 351 пар чизми за македонската гранична полиција

ВО НАТО НЕМА ДА ОДИМЕ БОСИ :)

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner