EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

ЗАЕДНИЦА, Естрада

Легендарниот Влатко Стефановски доаѓа во Австралија

26 November, 21:38
Легендарниот Влатко Стефановски доаѓа во Австралија

Еден од најпознатите балканската рок сцена и човекот кој го измисли етно рокот на бившите југословенски простори легендарниот Влатко Стефановски доаѓа во Австралија

Роден е во Прилеп  , на 13 годишна возраст почнува да свири на гитара . Другарувањето со гитарата и неговиот неверојатен талент че му донесе голема слава на просторот на поранешна Југославија и во Македонија.

Неговиот етно рок стил свирен во 5/4 и 7/8 такт  инспириран од македонската изворна музика денес ги освојува срцата на обожователите низ цела југоисточна европа.

За карти 

 

Tickets to the concerts are limited and expected to sell fast. Don't miss your chance to be part of this mind blowing guitar experience!
More details on the tour TBC soon

Promoter details
www.FeelBalkan.com
info@feelbalkan.com
+61 420976847

Artists details
www.vlatkostefanovski.com.mk

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
CHF 
54.3745
0.1381
AUD 
38.4686
0.0329
JPY 
0.4883
0.0027
EUR 
61.4921
-0.0011
USD 
54.002
-0.1579
GBP 
70.9661
-0.3056
banner
banner
banner
banner
banner
banner