EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

ЗАЕДНИЦА

Македонскиот Филмски Фестивал во Сиднеј -Овој Викенд

16 October, 12:00
Македонскиот Филмски Фестивал во Сиднеј -Овој Викенд

Овој викенд во кино салата на Hurstville Civic Theater во Сиднеј ќе се одржи четвртиот по ред   Македонски Филмски Фестивал - Денови на Македонската кинематографија

 

Оваа година посетителите ќе можат да проследат повќе долгометражни и краткометражни остврувања од Македонската и австралиската кинематографија 

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner