EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

ЗАЕДНИЦА

Сиднеј- Вечерва втора проекција на филмот Ругање со Христос

26 January, 07:00
Сиднеј- Вечерва втора проекција на филмот  Ругање со Христос

По синоќешната  премиера на филмот Ругање со Христос на Јани Бојаџи љубителите на македонската кинематографија во Сиднеј ќе имаат можност да го проследат филмот во кино салата на Хрствил Ентртејмент центар.

За повеќе информации и карти проследете го линкот на Австралиско Македонскиот Совет за Нов Јужен Велс

 

https://www.facebook.com/events/351958785629213/

 

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner