EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

АВСТРАЛИЈА

Дојде со брод како мигрант, а денеска е накитен со злато: Стана крал на Инстаграм кој заработува многу пари

30 July, 05:22
Дојде со брод како мигрант, а денеска е накитен со злато: Стана крал на Инстаграм кој заработува многу пари

Кога почна да објавува фотографи од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур стана ѕвезда на Инстаграм под името Јакибој (Yakiboy).

Тетовираниот мускулест маж кој денеска шета по улиците на Сиднеј и има злато на забите пред само 5 години стигнал со брод во Австралија, бегајќи од тешката политичко-економска ситуација во Иран.

Хусеин инаку е бодибилдер и борач, со многу интересна животна приказна. Тој е бегалец од Иран кој во Австралија дошол со брод, откри неодамна.

„Висок сум 195 см, зошто да не заработувам на своето тело“, рече додавајќи дека за едно снимање зема и по 1500 долари.

Поради неговиот ексцентричен изглед, луѓето често мислат дека дилер на дрога. иако на Инстаграм делува како неверојатно богат човек, самиот признава дека живее во двособен стан во Сиднеј и дека поседува само неколку скапи работи.

Иако секојдневно добива пораки од обожаватели, истакнува дека е женет и наскоро треба да добие ќерка.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner