EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

Естрада

Почина пејачот на Продиџи

Почина пејачот на Продиџи
04 March, 23:44

Пејачот на групата „Продиџи“, Кит Флинт почина на 49-годишна возраст. Тој е пронајден мртов во својот стан во Англија, утрово околу 8 часот, кога од имотот на кој живеел била повикана полиција и брза помош.Причината за смртта се уште е непозната. Как

[...]

Шабан загина на својот втор роденден: Пред 26 години избоден е во Виена на истиот ден на кој сега почина

Шабан загина на својот втор роденден: Пред 26 години избоден е во Виена на истиот ден на кој сега почина
21 February, 20:21

Пред 25 години, на 17 февруари, во Виена, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ е избоден со нож и едвај останал жив. Истиот ден, две и пол децении подоцна, кралот на народната музика го изгуби животот во тешка сообраќна несреќа. Семејството Шаулиќ

[...]

Семејството на Шаулиќ се обрати на јавноста по сообраќајната несреќа

Семејството на Шаулиќ се обрати на јавноста по сообраќајната несреќа
18 February, 05:14

– Со голема бoлкa и нeизмерна тaaа ве известуваме дека денес пpecтана да чука големото cpцe и се стиши најубавиот глас во регионот, кога нас не напушти сопругот, таткото, дедото, кумот и пријател Шабан Шаулиќ. Љубовта која несебично ја даруваше на си

[...]

Туше со нова песна- ” Последен танц со мојата принцеза

Туше со нова песна- ” Последен танц со мојата принцеза
10 February, 09:25

Туше се претстави со нова песна   кој носи наслов ” Последен танц со мојата принцеза “ . Според Туше е  ова е прва Македонска песна направена за ‘Последен Танц по меѓу таткото и невестата’. Текстот е на Борче Нечовски - Аранжманот на  Славко Про Соун [...]

Ја искараа дека пее на македонски, па Каролина со прекрасниот настап ги остави сите без зборови

Ја искараа дека пее на македонски, па Каролина со прекрасниот настап ги остави сите без зборови
31 January, 06:53

Македонската пејачка Каролина Гочева беше единствениот наш претставник кој настапуваше на вчерашниот спектал во Штарк Арената, MAC или Music Awards Ceremony.Како и секогаш Каролина блесна на сцената и во вистинско светло ја престави Македонија, а нас

[...]

Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner