EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

ЗАБАВА

Под влијание на своите ѕвезди, овие три хороскопски знаци постојано ги уништуваат своите врски…

Под влијание на своите ѕвезди, овие три хороскопски знаци постојано ги уништуваат своите врски…
11 January, 19:06

Понекогаш имаме чувство како да сме направиле сè правилно, но сепак на крајот врската завршила. И токму тогаш се наоѓаме во ситуација на збунетост и не можеме да сфатиме што тргнало наопаку. Но изгледа не сме секогаш виновни ние. Погледнете ги следни

[...]

Кој прв ви влезе дома по Нова година? Само лице со ваков опис носи среќа

Кој прв ви влезе дома по Нова година? Само лице со ваков опис носи среќа
23 December, 04:43

Постојат разни новогодишни верувања, па покрај црвените парчиња од гардаробата, за кои сите знаат, важно е кој прв ви влегува во домот по Нова година.Се верува дека тоа треба да биде висок и згоден маж кој не доаѓа со празни раце.Она што е уште поваж

[...]

Првото нешто што ќе го видите на оваа фотографија открива многу за вашиот карактер

Првото нешто што ќе го видите на оваа фотографија открива многу за вашиот карактер
15 December, 23:41

Едноставните нешта можат да откријат многу работи за нашиот карактер. Што забележувате прво на сликата?КрокодилАко прво го гледате крокодилот, вие веројатно сте многу практична личност која не сака да презема ризици во животот.Живеете претпазливо и в

[...]

Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно
02 December, 23:57

Најсреќните парови се оние кои ги виделе најтемните делови еден од друг и не се откажале од љубовта.Најсреќни и најуспешни парови не се оние кај кои секогаш цветаат рози и летаат пеперутки. Не се оние кои постојано се шетаат безгрижно фатени за рака.

[...]

Му го дале клучот на соседот за да им ја чува куќата, останале згрозени кога ја прегледале снимката

Му го дале клучот на соседот за да им ја чува куќата, останале згрозени кога ја прегледале снимката
26 November, 20:42

Четириесет и петгодишна жена остана згрозена кога на снимката од камерите во својот дом видела што прави комшијата додека „им го чува домот“. Шерон Булман за британски „Метро“ вели дека се чувствува одвратно, валкано и разочарано, бидејќи го видела н

[...]

Jапонско јаболко- природен лек за превенција од многу болести

Jапонско јаболко- природен лек за превенција од многу болести
25 November, 06:58

Јапонското јаболко е најубаво во зимските денови. Тогаш неговите листови опаѓаат, па на голите гранки остануваат портокаловите плодови.Посебно интересен е податокот дека на некои дрва, јапонските јаболка достигнуваат тежина и по 400 грама. Тоа што е

[...]

Девојка во венчаница упадна на свадбата на поранешното момче

Девојка во венчаница упадна на свадбата на поранешното момче
06 November, 04:04

Лута девојка облечена во венчаница упаѓа на венчавка на нејзиниот поранешен љубовник и неговата избраничка. Таа не сака да замине од свадбата, а младоженецот се обидува да ја смири.  Погледнете во продолжение како изгледаше оваа драма.

[...]

Младоженец кој стана вистинска интернет сензација

Младоженец кој стана вистинска интернет сензација
30 October, 08:50

Никола Ќориќ од околијата на Нови Сад стана Инстаграм хит и ја направи својата венчавка незаборавна.Имено, кога матичарката го праша – дали стапува вo брак по своја слободна волја, тој одговори: „Почекајте, не сум ја прашал мамичка”, што предизвика н

[...]

Зошто интернетот на телефонот ви се троши толку брзо?

Зошто интернетот на телефонот ви се троши толку брзо?
23 October, 22:41

Инсталираните апликации на Вашите телефони и ажурирањето кои тие го прават, постојано го трошат мобилниот интернет и кога не ги користиме. Секојдневните новитети на апликациите како Facebook, Instagram, Snapchat имаат потреба од зголемен волумен на и

[...]

Додека сопругата беше во болница спиев со тештата: Ова е најодвратното признание на неверство кое сте го виделе

Додека сопругата беше во болница спиев со тештата: Ова е најодвратното признание на неверство кое сте го виделе
14 October, 21:54

Популарната колумнистка на „Сан“ добила ужасна исповед од еден неверен маж кој и се обратил.Пораката гласела вака:Драга Деидре, потајно имам секс со својата секси тешта. Ја сакам својата жена, но ја сакам и нејзината мајка и знам дека чувството е дво

[...]

Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner