EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

МАКЕДОНИЈА

Јовески: Возачот на „Дурмо турс“ трпи закани - се уште не се знае кој е одговорен за несреќата

Јовески: Возачот на „Дурмо турс“ трпи закани - се уште не се знае кој е одговорен за несреќата
21 February, 02:35

Обвинителството има сознанија дека  возачот на автобусот Дурмо турс трпи закани по живот и му се закануваат и на неговото семејство. По една недела откако се случи трагедијата обвинителството се уште не соопшти кои се причините за несреќата и  дали ќ

[...]

Паника во Влае: Момче повикувало деца на прошетка со него низ населбата

Паника во Влае: Момче повикувало деца на прошетка со него низ населбата
21 February, 09:12

Мајка од скопската населба Влае била сведок на случај во кој денеска во паркот каде си играле повеќе дечиња, се појавил маж кој, според нејзината објава, ги терал децата да заминат со него. Младиот човек кој шетал куче кога влегол во паркот, приоѓал

[...]

Судот одреди 30-дневен притвор за Спиро Ристовски и Миле Јанакиески

Судот одреди 30-дневен притвор за Спиро Ристовски и Миле Јанакиески
20 February, 08:53

Одреден е притвор од 30 дена за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, потврди вечерва нивниот адвокат Еленко Миланов поради можност за бегство и влијание врз истрагата.Фото за вовед: YouTube видео: Embedded

[...]

Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner