EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СПОРТ

Уште еден Македонец во Бундеслигата

Уште еден Македонец во Бундеслигата
10 January, 23:32

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, од јуни, ќе стане член на Магдебург. Веста, во четвртокот, на својата интернет страница ја потврди германскиот клуб.„Среќен сум што се договоривме со Кузмановски, кој е еден од најталентираните ракомета

[...]

Македонија ќе игра на Европското одбојкарско првенство

Македонија ќе игра на Европското одбојкарско првенство
10 January, 07:58

Македонската одбојкарска репрезентација испиша историја, откако вечерва за прв пат во историјата обезбеди пласман на завршницата на Европското првенство.  Иако во пресрет на дуелите од последната квалификациска рунда црвено-жолтите беа во тешка позиц

[...]

Група по мерка, Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2020

Група по мерка, Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2020
03 December, 04:46

Фудбалската репрезентација на Македонија ги дозна противниците во квалификациите за ЕП 2020 година.  Денеска во Даблин се одржа ждрепката за квалификациите за Европското првенство 2020 година. Македонија е во групата Г, а наши противници ќе бидат сел

[...]

Македонија на убедлив начин го совлада Косово

Македонија на убедлив начин го совлада Косово
03 December, 05:53

  Македонските кошаркари забележаа победа над Косово во предквалификациите за ЕП 2021 година.  Во прекрасна атмосфера во преполната гевгелиска сала, македонските кошаркари до третиот триумф во предквалификациите совладувајќи го косово со 78-68.   Црв

[...]

СП Карате: Македонија патува по трофеи во Мадрид

СП Карате: Македонија патува по трофеи во Мадрид
03 November, 04:01

Македонската карате репрезентација од 6-ти до 11-ти ноември ќе учествува на СП во Мадрид, Шпанија на кое се очекува повеќе од 1000 натпреварувачи од 140 земји.                Нашата експедиција ќе ја преставуваат 16 каратисти [...]

Лига на нации: На Македонија и се насмевнува полуфинале

Лига на нации: На Македонија и се насмевнува полуфинале
15 October, 03:18

Македонската фудбалска репрезентација со убедлива игра го порази Лихтенштајн со 4-1 и се зацврсти на врвот  откако Гибралтар ја изненади Ерменија во Ереван и на избраниците на селекторот Ангеловски им отвори голема шанса со добар резултат во вторник

[...]

Нова голема победа на Вардар во Лигата на шампионите

Нова голема победа на Вардар во Лигата на шампионите
07 October, 04:08

Ракометарите на Вардар ја продолжуваат победничката низа во елитната Лига на шампиони     Во првиот дел германскиот тим постојано ја имаше резултатската предност, не дозволувајќи им на вардарци во ниту еден момент да дојдат во водство, па на паузата

[...]

Утре ќе се бие битката за Битола

Утре ќе се бие битката за Битола
18 September, 01:56

Пелистер утре го игра големото градско ракометно дерби со Еурофарм Работник. Мечот беше презакажан за утре со почеток од 18:30 часот, а тренерот на „зелено-белите“, Томе Петрески, во пресрет на истиот посака победнички старт на новата сезона.„Амбиции

[...]

Силен противник за Ѓорческа во квалификациите за УС Опен

Силен противник за Ѓорческа во квалификациите за УС Опен
21 August, 21:46

Лина Ѓорческа ја дозна својата противничка во квалификациите за УС Опен Американката Лорен Дејвис ќе биде противничката на нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, во 1.коло од квалификациите на последниот овогодишен  Гренд-слемт турнир на УС Опен. 

[...]

Ограбен Ѓоковиќ

Ограбен Ѓоковиќ
28 July, 02:54

Од магацинот на ресторанот  „Новак1“, кој е сопственик Срѓан Ѓоковиќ украдени се 110 столчиња.  Како што пишува српски ало, денеска работниците кои работат во близина на тој простор забележале дека недостасуваат столчињата од ресторанот на Срѓан.  По

[...]

Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner