EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

Научничка ја растргна крокодил: Ѕверот не го спречи ниту ѕидот висок 2,5 метри жива да ја изеде!

Научничка ја растргна крокодил: Ѕверот не го спречи ниту ѕидот висок 2,5 метри жива да ја изеде!
16 January, 08:10

Научничката Дејзи Туво (44) во Индонезија ја зграпчи и ја изеде крокодил, пренесуваат медиумите.Дејзи била одвлечена од крокодилот во ограден простор за водоземци откако скокнал бетонски ѕид висок 2,4 метри. Научничката крокодилот ја зграбил и ја изе

[...]

Анализa: Дали Ципрас ќе има доволно мнозинство за Преспанскиот договор?

Анализa: Дали Ципрас ќе има доволно мнозинство за Преспанскиот договор?
15 January, 04:03

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Анализa: Дали Ципрас ќе има доволно мнозинство за Преспанскиот договор? Категорија: Македонија

[...]

Весели: Моите пријатели соборци ќе ја одбранат во Хаг вистината за светата борба на ОВК

Весели: Моите пријатели соборци ќе ја одбранат во Хаг вистината за светата борба на ОВК
14 January, 07:34

Претседателот на Собранието на Косово Кадри Весели, по повод денешното заминување на поранешните команданти на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Рустем Мустафа и Сами Љуштаку, на распит пред Специјалниот суд за Косово во Хаг, изрази убедување д

[...]

Каменос поднесе оставка - Ципрас уверува дека го има потребното мнозинство за ратификација на Договорот од Преспа

Каменос поднесе оставка - Ципрас уверува дека го има потребното мнозинство за ратификација на Договорот од Преспа
14 January, 02:05

Грчкиот премиер  на состанокот во својата резиденција ја прифати оставката на министерот за одбрана и колаициониот партнер Каменос, а веднаш потоа  објави дека побарал  итна седница во парламентот  на која ке се гласа за доверба на владата.  Дебатата

[...]

Поради заносната црнка мијардерот стави крај на 25-годшниот брак: Лорен му го заврти умот на Џеф Безос

Поради заносната црнка мијардерот стави крај на 25-годшниот брак: Лорен му го заврти умот на Џеф Безос
13 January, 07:43

За Лорен Санчез до пред некој ден никој не знаеше, а последните два дена сите сакаат да дознаат нешто повеќе за неа.Жената поради која Џеф Безос, сопственикот на Амазон, ја остава сопругата Мекензи и која ќе го чини речиси 80 милјарди долари, дефинит

[...]

Мицотакис: Каменос e соучесник на Ципрас по Преспа

Мицотакис: Каменос e соучесник на Ципрас по Преспа
10 January, 08:41

– Панос Каменос требаше пред неколку месеци да си замине од Владата, доколку навистина сакаше да го спречи Договорот од Преспа. Со тоа што остана во Владата, му го даде пенкалото на Алексис Ципрас да потпише, а според тоа е целосно одговорен и самиот

[...]

Хаосот во Франција се уште трае: Во Париз демонстрантите влегоа во владината зграда, сржавниот секретар евакуриан, а Кан гори

Хаосот во Франција се уште трае: Во Париз демонстрантите влегоа во владината зграда, сржавниот секретар евакуриан, а Кан гори
06 January, 19:39

Потпаролот на владата и државниот секретар во кабинетот на премиерот Бенџамин Грив  итно е евакуиран откако 15 демонстранти насилно влеглоа во Министерството.  Не се знае точно дали станува збор за „жолтите елеци“ или некои други.  Со итна интервенци

[...]

Ги расплака сите: Ќе ми недостигаш чале, добар мој Гиго

Ги расплака сите: Ќе ми недостигаш чале, добар мој Гиго
06 January, 20:36

Актерот Драган Бјелогрлиќ со потресен говор денеска се прости од Марко Николиќ, актерот со кого во серијата „Бољи живот“ ги играа улогите на татко и син. Комеморацијата за Николиќ или познатиот Гига, се одржа денеска во Народниот театар во Белград, а

[...]

Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner