EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

Ова е убиецот на Шабан Шаулиќ

19 February, 23:13
Ова е убиецот на Шабан Шаулиќ

Турчинот Алсин Левент е 35- годишиот возач кој ја предизвикал стравичната несpеќа во Германија во која загина Шабан Шаулиќ.

Возачот се води како да е уапсcн, но сеуште се наоѓа во болница и е под постојан надзор од полицијата, пишува Српски „Курир“.

Генералниот конзулат на Србија во Германија нема официјална информација дали обдукцијата ќе се прави поради конкретен сомнеж и причината за смpтта на пејачот.

„Кажано ни е дека обдукцијата е вообичаена процедура и дека државниот обвинител секогаш има можност самостално да одлучи дали сака да издаде налог за таква постапка или не- рекол генералниот конзул во Дизелдорф. Негово мислење беше дека треба да се изврши обдукција, нагласиле оттаму.

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner