EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

МАКЕДОНИЈА

Македонија стана див запад: Убиство во Струга: Застрелано 23- годишно момче, едно лице во болница

28 February, 22:32
Македонија стана див запад: Убиство во Струга: Застрелано 23- годишно момче, едно лице во болница

Дваесет и три годишно момче од струшкото село Поум денес доцна попладне починало од истрели од огнено оружје.

Според информациите од СВР Охрид, настанот се случил денес околу 18.40 часот, кога лицето У.В. (роден 1997) од с.Поум пукал кон З. Б. (1996) и В. Б. (1973) како и кон други лица, пренесува Алсат М.

23- ти годишниот З. Б. починал, а В. Б. е пренесен во општата болница во Струга.

Лицето кое што пукало У.В. како што изјавија од полицијата за Алсат, сам се пријавил во Полициската станица -Струга.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner