EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

Одма да му се додели боречка пензија: Пукал во извршителите кои сакале да му го одземат станот (Видео)

23 February, 16:41
Одма да му се додели боречка пензија: Пукал во извршителите кои сакале да му го одземат станот (Видео)

Пензионерот со пиштол им се спротивставил на  извршителите кои сакале да  му го конфискуваат станот. Во моментот кога скале да ги сменат бравите, тој извадил ” трауматски пиштол” со гумени куршуми  и го застрелал во нога едниот извршител. Инцидентот се случил во Киев.

 
 

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner