EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

МАКЕДОНИЈА

СРАМОТА: Нападнат и ограбен најпознатиот битолски разнесувач на салфети кој има церебрална парализа

01 December, 00:32
 СРАМОТА: Нападнат и ограбен најпознатиот битолски разнесувач на салфети кој има церебрална парализа

Нападнат и ограбен Пеце Ангелевски, најпознатиот разнесувач на салфети низ битолските угостителски објекти кој има церебрална парализа.

Оваа информација Пеце ја сподели на социјалните мрежи, а како што пренесе , украдени му биле двата мобилни телефони и заработувачката. Тој неуморно со велосипедот разнесува салфети и цевки низ битолските угостителски објекти. Заработувачаката е мала, но работата му го исполнува животот, а возењето велосипед му е најдобра физикална вежба. СРАМОТА: Нападнат и ограбен најпознатиот битолски разнесувач на салфети кој има церебрална парализа

На социјалните мрежи жестоко се реагираше на овој срамен чин.

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
CHF 
54.3745
0.1381
AUD 
38.4686
0.0329
JPY 
0.4883
0.0027
EUR 
61.4921
-0.0011
USD 
54.002
-0.1579
GBP 
70.9661
-0.3056
banner
banner
banner
banner
banner
banner