EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

РЕЦЕПТИ

Тестенини кои не се лепат

18 November, 10:28
Тестенини кои не се лепат

Ако сте вареле шпагети или некој друг вид на тестенини, после варењето сте ја исцедиле водата од нив и сте ги оставиле да постојат некое време во садот во кои се вареле, па потоа сте сакале да ги послужите, но тие веќе биле залепени едни со други, не очајувајте, затоа што постои решение за овој кулинарски проблем.

Пред да ги послужите тестенините ставете ги во ѓерѓев и врз нив пуштете силен млаз врела вода. Потоа убаво исцедете ги уште еднаш и топли послужете ги на масата.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
GBP 
69.405
0.3964
USD 
53.9269
0.0277
AUD 
39.1151
0.0095
JPY 
0.4774
0.0009
EUR 
61.4928
-0.0008
CHF 
54.1739
-0.0485
banner
banner
banner
banner
banner
banner