EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СПОРТ

ФОТО: Бекам доби статуа пред стадионот на ЛА Галакси

03 March, 13:16
ФОТО: Бекам доби статуа пред стадионот на ЛА Галакси

Како и што се најавуваше, пред синоќешниот натпревар помеѓу Лос Анџелес Галакси и Чикаго Фајр на специјална церемонија беше откриена статуата на Дејвид Бекам.

Бекам за Галакси настапуваше од 2007 година, таму остана шест години и освои две титули во МЛС-лигата во 2011 и 2012 година.

Англичанецот стана прв фудбалер во историјата на МЛС-лигата, кој добил статуа, а таа е претставена во комплексот каде што се наоѓа стадионот на Галакси.

Извор: sportski.mk

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner