EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СПОРТ

Силен противник за Ѓорческа во квалификациите за УС Опен

21 August, 21:46
Силен противник за Ѓорческа во квалификациите за УС Опен

Лина Ѓорческа ја дозна својата противничка во квалификациите за УС Опен
 
Американката Лорен Дејвис ќе биде противничката на нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, во 1.коло од квалификациите на последниот овогодишен  Гренд-слемт турнир на УС Опен. 
 
Дејвис која е рангирана на 200-тото место на ВТА листата ќе ја има улогата на  голема фаворитка против македонската тенисерка која сезонава имаше мал број на настапи поради повреда. 
 
Затоа задачата на Ѓорческа која досега во два наврати беше елиминирана во првата квалификациска рунда, нема да биде ни малку лесна. 
 
УС Опен официјално почнува следниот понеделник, а квалификациите стартуваат попладнево, додека Ѓорческа својот меч против Дејвис ќе го игра утре од 17 часот. 
Фото за вовед:
Категорија:
Новинар:

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
CHF 
54.3745
0.1381
AUD 
38.4686
0.0329
JPY 
0.4883
0.0027
EUR 
61.4921
-0.0011
USD 
54.002
-0.1579
GBP 
70.9661
-0.3056
banner
banner
banner
banner
banner
banner