EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СПОРТ

Ограбен Ѓоковиќ

28 July, 02:54
Ограбен Ѓоковиќ

Од магацинот на ресторанот  „Новак1“, кој е сопственик Срѓан Ѓоковиќ украдени се 110 столчиња. 
 
Како што пишува српски ало, денеска работниците кои работат во близина на тој простор забележале дека недостасуваат столчињата од ресторанот на Срѓан. 
 
Полицијата веднаш започнала истрага.

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
CHF 
54.3745
0.1381
AUD 
38.4686
0.0329
JPY 
0.4883
0.0027
EUR 
61.4921
-0.0011
USD 
54.002
-0.1579
GBP 
70.9661
-0.3056
banner
banner
banner
banner
banner
banner