EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

Мистерија околу исчезнатото девојче: Случајот со Ребека (15) ги намачи германските истражители како никогаш пред тоа

11 March, 06:37
Мистерија околу исчезнатото девојче: Случајот со Ребека (15) ги намачи германските истражители како никогаш пред тоа

Ниту после повеќедневна потрага по исчезнатото девојче Ребека Ројш (15) и повеќе од 1.000 добиени индиции, таа не е пронајдена, а германската полиција најавува промена на правецот на истрагата.

Девојчето од Берлин исчезна пред три недели и прашањето што се случило со неа засега е една од најголемите мистерии на поновата германска криминалистика, пренесуваат германските медиуми.

Полицијата претходните три дена со стотици луѓе и кучиња трагачи ја пребара Брандебуршката шума. Потрагата не даде резултати.

Очигледно е дека истражителите влегле во ќорсокак на овој мистериозен случај и мора да разгледаат како ќе продолжат понатаму. За новите чекори ќе одлучи трета комисија за убиство.

Потрагата денеска е запрена, соопшти полицијата без да наведува детали.

 
 

Како главен осомничен е уапсен зетот на Ребека во чија куќа таа последен пат е видена, а кој во истражниот затвор се брани со молчење.

За обвинението за убиство не е нужно да се пронајде телото, велат експертите, но во тој случај истражителите мора да пронајдат доволно силни докази.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner