EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

Разбојник и ги врати парите на жената која ја ограби откога и го виде салдото на сметката - камерите го снимија како си заминува смеејќи се

14 March, 02:24
Разбојник и ги врати парите на жената која ја ограби откога и го виде салдото на сметката - камерите го снимија како си заминува смеејќи се

Еден необичен кинески разбојник привлече многу внимание на интернет кога на жена, која ја ограбил, и ги вратил парите.

Тој и скокнал на жената врз грб кога таа застанала пред банкоматот, па и ги зел парите кои ги подигнала.

Бидејќи таа во страв му дала мала сума, разбојникот не бил задоволен, па побарал повеќе. И се заканил со нож и и рекол да подигне уште пари. Кога ја отворила сметката, разбојникот почнал да се смее - на неа немало воопшто пари.

На разбојникот му било жал, па и ги вратил украдените пари.

Камерата го сними како се смее додека си заминува. Сепак подоцна секако е уапсен, и одведен во полициска станица.

 

 

извор: Шило

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner