EN MK
AUSTRALIAN MACEDONIAN E-MAGAZINE

СВЕТ

Хорор на летот од Истанбул до Њујорк, слета безбедно, ама од турбуленциите повредени над 30 патници

11 March, 07:11
Хорор на летот од Истанбул до Њујорк, слета безбедно, ама од турбуленциите повредени над 30 патници

Авион на Туркиш Ерлајнс безбедно слетал на њујоршкиот аеродром после сериозни турбуленции во кои повеќе од 32 лица се повредени.

Авионот полетал од Истанбул до Њујорк, а турбуленциите почнале 45 минути пред слетувањето на аеродромот „Џон Кенеди“.

Десет повредени патници се префрлени во болница, а на останатите им е пружена помош на аеродромот.

На еден патник му била скршена ногата, а повеќето се здобиле со исеченци и модринки по телото.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
 Security Image  Освежи

Коментар


banner
banner
Размена
Цена
Измени
EUR 
61.4913
0
USD 
54.4075
0
GBP 
71.5931
0
CHF 
54.693
0
JPY 
0.4935
0
AUD 
38.6179
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner